Wyścig Audi R18 e-tron sterowanych myślami


To była nie lada gratka dla piłkarzy FC Barcelony. Zaproszono ich do udziału w specyficznym wyścigu samochodowym z wykorzystanie BCI, podczas którego modele Audi R18 e-tron były poruszane za pomocą ich fal mózgowych. Samochodziki ścigały się po specjalnie skonstruowanym torze kontrolowane dzięki opaskom Neurosky MindWave.

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=54pwMyUKisM[/youtube]

 

Instalację wykorzystującą BCI, czyli interfejs mózg-komputer stworzyło hiszpańsko-węgierskie studio 20H. Do zabawy, oprócz znanych piłkarzy zaproszono również 24 dzieci w wieku od 8 do 10 lat, które mogły rywalizować ze swoimi ulubieńcami. Zasady były proste – szybkość miniaturowych Audi R18 e-tron rosła proporcjonalnie do poziomu koncentracji uczestników.Dodatkowo, podczas wyścigu „kierujący” pojazdami mogli włączyć turbodoładowanie za pomocą … mrugnięcia. Cały czas rywalizujące ze sobą osoby mogły śledzić pozycję wszystkich samochodzikow na specjalnych monitorach.

 

Wyścig Audi R18 e-tron 1

Wyścig Audi R18 e-tron 2

Wyścig Audi R18 e-tron 3

 

To jeden z najciekawszych projektów wykorzystujących BCI. Instalacja w nieco futurystycznym stylu robi wrażenie i chyba każdy chciałby spróbować swoich sił w takim wyścigu. To jednak nie jedyny prezent, który Audi wręczyło piłkarzom Barcelony. Od swojego sponsora otrzymali oni również nowe, pełnowymiarowe samochody. Musieli jednak wybrać inne modele, niż Audi R18 e-tron.

źródło: www.20-h.com

 

Podziel się tym wpisem z przyjaciółmi i znajomymi.