Pokonać stres za pomocą gier wideo


Niektóre gry akcji potrafią nas wciągnąć w wirtualny świat i diametralnie podnieść poziom adrenaliny. Są jednak gry wideo, dzięki którym możemy się nauczyć pokonać stres i zachowywać spokój w nerwowych sytuacjach.

Sam Matson, Amerykanin zajmujący się projektowaniem nowych rozwiązań opartych na technologii stworzył urządzenie, które ma pomóc graczom kontrolować „poziom wściekłości”. Zestaw nazwany Immersion monitoruje tętno użytkownika i zwiększa poziom trudności gry, gdy staje się ono zbyt szybkie.gry uczące pokonać stres

Matson zaprojektował „strzelankę” na silniku Unity, w której dodał umiejętność interpretowania tętna gracza. Gdy ten staje się bardziej poddenerwowany, jego przeciwnicy stają się silniejsi, a gdy panuje nad emocjami, łatwiej przechodzi poszczególne poziomy.

Gry uczące pokonać stres

To jednak nie pierwszy tego typu projekt. Pokonać stres będą również musieli gracze w Nevermind wcielając się w nowych pracowników horrorystycznego i mrocznego szpitala psychiatrycznego. W tym przypadku również w miarę wzrostu tętna rośnie poziom trudności. Twórcy tej surrealistycznej gry podkreślają, że oprócz zapewnienia dobrej zabawy chcą zachęcić graczy do zwrócenia uwagi na swoje zachowanie w sytuacjach stresowych oraz próby kontroli swojego niepokoju. Trailer wskazuje na to, że trzeba się będzie trochę postarać, by w pełni pokonać stres błądząc po świecie stworzonym przez twórców gry.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8jbdlutRamE[/youtube]

Podziel się tym wpisem z przyjaciółmi i znajomymi.