iMotions – emocjonujący neuromarketing.


Rozwój technologii powoduje powstawanie nowych dziedzin życia, w których jest wykorzystywana. Dotyczy to również marketingu. Social media czy online marketing stał się w ciągu kilku lat, jedną z ważniejszych pozycji w działaniach promocyjnych firm i instytucji. Na pewno wkrótce coraz częściej usłyszymy o neuromarketingu i badaniach marketingowych wykorzystujących BCI (brain-computer interface). Firma iMotions jest twórcą oprogramowania specjalizującego się w analizie badań Eye Tracking i rozwiązań biometrycznych. 

Firma iMotions została założona w 2005 roku w Dani i działa w ponad 24 krajach współpracując z korporacjami, światowymi markami, ośrodkami badawczymi i uniwersytetami. Platforma Attention Tool jest najbardziej wszechstronnym, łatwym w użyciu oprogramowaniem wykorzystującym do analizy skalowalny Eye Tracking i biometrię. Oto co o swoim produkcie mówi Prezes iMotions Peter Hartzbech.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W_cphHb5AAo&list=UUaYh0r0hj3pdqAJJDFB1GJQ&feature=c4-overview[/youtube]

Oprogramowanie Attention Tool zbudowane jest z modułów, które osoba przeprowadzająca badajnie może dobierać według potrzeb. Moduły obejmują następujące obszary wykorzystywane do badań marketingowych.

AttentionTool. Fot. imotionsglobal.com

  • Eye Tracking
  • Analiza mimiki i ekspresji twarzy.
  • Biosensory – EEG (elektroencefalografia) i/lub GSR (galvanic skin response – reakcja elektryczna skóry)
  • Moduł ankiet – możliwość tworzenia ankiet wykorzystywanych podczas badań marketingowych.

W zeszłym roku iMotions została doceniona za swoją pracę i znalazła się  wśród finalistów 2013 Red Herring 100 Global Award, nagrody przyznawanej najbardziej obiecującym firm technologicznym z całego świata.

Firma współpracuje z firmami i ośrodkami badawczymi takimi jak: Uniwersytet Yale, Iowa State University, Arizona State University, Copenhagen Business School, Cadbury czy Ecco. Jednym z projektów dla klienta była analiza reklamy samochodu Mercedes Benz pod katem EyeTracking i EEG , wyniki poniżej.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-IUM-vZaWhc[/youtube]

Partnerami technologicznymi iMotions są m. in. Microsoft, Advance Brain Monitoring, Emotient, Emotiv, Shimmer, EyeTech, Tobii Technology, Affectiva, Mirametrix, CRG Global czy SMI.

Attention Tool stale się rozwija, dodawane są nowe funkcjonalności i urządzenia współpracujące. Badania neuromarketingowe w Polsce dopiero raczkują, wpływ na to ma cena i brak dostępności tego typu badań. Myślę, że już niedługo badania z użyciem biosensorów będą coraz popularniejsze, bo wyniki jakie uzyskujemy są warte swojej ceny.

Więcej informacji znajdziecie na stronie firmy www.imotionsglobal.com

Podziel się tym wpisem z przyjaciółmi i znajomymi.