Emotiv Insights- nowy produkt po EPOC z Emotiv Systems.


Jedną z najbardziej spektakularnych kampanii crowdfundingowej w serwisie kiskstarter.com w zeszłym roku, było finansowanie projektu Emotiv Insight. Firma Emotiv Systems wnioskowała o 100 000 $ na ukończenie projektu, jednak wynik kampanii przerósł najśmielsze oczekiwania – zebrano 1 643 117 $. Urządzenie wejdzie do sprzedaży latem tego roku. 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=C66LyQyXFOM[/youtube]

Emotiv Systems to firma działająca na rynku od 2003 roku. Specjalizuje się w technologii brain – computer interface (BCI) opartej na elektroencefalografii (EEG). Pierwszym produktem, który osiągnął komercyjny sukces na świecie to Emotiv EPOC –  urządzenie badające zakres fal mózgowych (przy użyciu 14 biosensorów), które rozpoznaje stany emocjonalne badanego. Dzięki temu, urządzenie wykorzystywane jest do treningu biofeedback, jak również do badań marketingowych i różnych projektów komercyjnych.

Emotiv EPOC. fot. emotiv.com

Emotiv EPOC charakteryzuje się nowoczesnym designerskim wyglądem, 14 czujnikami rozmieszczonymi na głowie, wbudowanym żyroskopie, dzięki któremu wybieramy optymalną pozycje podczas badania, oraz łączność bezprzewodową z komputerem. Oprócz aplikacji i gier dedykowanych na to urządzenie, możemy skorzystać z EmoKey, dzięki któremu możemy korzystać z EPOC grając w typowe gry przeznaczone na PC. Poniżej wystąpienie jednej z założycielek firmy Tan Le, która podczas konferencji TED Talk opowiadała o mozliwościach Emotiv EPOC (film z polskim tłumaczeniem znajdziesz tutaj).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fs2GDSYYCoA[/youtube]

W 2012 roku rozpoczęto prace nad stworzeniem nowego urzadzenia i zaprojektowaniu go od podstaw. Wykorzystując doświadczenie oraz opinie i sugestie użytkowników EPOC, stworzono Emotiv Insights – jeszcze szybsze, wydajniejsze urządzenie i przyjaźniejsze dla użytkownika.

Emotiv EPOC i Insights fot. kickstarter.com

Emotiv Insights to jedyne urządzenie na rynku wyposażone w 5 czujników EEG i 2 czujniki referencyjne. Rozmieszczenie sensorów na głowie pomaga przy ich użyciu zbierać informacje z kluczomych miejsc kory mózgowej: kory czołowej, ciemieniowo – skroniowej i potylicznej. Umiejscowienie czujników w tych obszarach  jest niezbedne do uzyskania danych EEG, dzięki którym będzie mozna uzyskiwac bardziej szczegółowe informacje na temat aktywnosci mózgu. Emotiv Insights posiada specjalne polimerowe sensory – „suche” sensory, które nie potrzebują użycia żelu przewodzącego do badania. Urzadzenie będzie kompatybilne z platformami: Android, iOS, OSX i Windows. Poniżej specyfikacja techniczna Insights.

Emotiv Insight - informacje techniczne.  fot. kickstarter.com

Emotive Insights do sprzedaży wejdzie w połowie tego roku, cena urządzenia wynosić będzie około 250 $ na rynku amerykańskim. Już teraz można je kupić w przedsprzedaży na stronie producenta.

Więcej informacji znajdziesz na : kickstarter.com , Emotiv EPOC , Emotiv Insights

Podziel się tym wpisem z przyjaciółmi i znajomymi.