Smirnoff Mindtunes – jak zmienić myśli w muzykę za pomocą BCI.


Technologia czyni nasze codzienne  życie łatwiejszym, pomaga też zrealizować ludzkie marzenia. Doskonałym przykładem wykorzystania nowoczesnej technologii w dobrej wierze jest projekt Smirnoff Mindtunes, który pokazuje jak zmienić ludzkie fale mózgowe i emocje w muzykę.

Mindtunes logo

W projekt zaangażował się brytyjski producent muzyki elektronicznej DJ Fresh, ekspert w dziedzinie badania fal mózgowych Julien Castet oraz trzech sparaliżowanych fanów muzyki – Andy, Mark i Jo. Do realizacji projektu Smirnoff Mindtunes wykorzystano urządzenie Emotiv i specjalne oprogramowanie , które zmieniało fale mózgowe trzech niepełnosprawnych brytyjczyków w muzykę. Nie było to łatwe zadanie, jednak po kilku dniach treningu, w którym wykorzystano metodę biofeedback, udało się wyprodukować niezły kawałek, świetnie się przy tym bawiąc. Oto film, w którym możecie zobaczyć jak tworzono przebój tylko za pomocą myśli.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PgfxKZiSCDQ[/youtube]

Rezultatem kilkudniowej pracy jest bardzo energetyczny kawałek, z ciężkimi basami, bitem i hipnotyzującymi syntezatorami. „Jestem bardzo zadowolony z tego projektu” powiedział DJ Fresh. „Pokazuje to, ile w ludziach drzemie kreatywności, która objawia się jeżeli tylko damy ludziom na to możliwość”. Kawałek możecie posłuchać poniżej.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HyF4ZxGhPHw[/youtube]

Utwór Smirnoff Mindtunes jest mozliwy do ściągnięcia z iTunes i Amazona, dochód przekazany zostaje na Fundację Królowej Elżbiety wspierającą osoby niepełnosprawne.

Więcej informacji znajdziecie na stronie DJ Fresha TUTAJ.

Podziel się tym wpisem z przyjaciółmi i znajomymi.