Egzoszkielet na otwarciu piłkarskich mistrzostw świata


Podczas ceremonii otwarcia mundialu wystąpiła sparaliżowana osoba, która uzbrojona w egzoszkielet sterowany za pomocą fal mózgowych dokonała pierwszego kopnięcia piłki. Niestety wydarzenie to przeszło bez większego echa.

Miał to być jeden z najciekawszych momentów ceremonii otwarcia mistrzostw świata w piłce nożnej. Projekt koordynowany przez Miguela Nicolelisa był przygotowywany dużo wcześniej, a jego celem było m.in. pokazanie całemu światu, jak wielkie możliwości daje nam nauka i nowoczesna myśl techniczna. W Polsce, ze względu na brak transmisji, w ogóle nie mogliśmy tego zobaczyć. Niestety również widzowie z innych krajów mogli nie zauważyć tego ważnego momentu, ponieważ został on prawie zupełnie pominięty. Kopnięcie piłki przez osobę uzbrojoną w egzoszkielet pokazano zaledwie przez kilka sekund, jak migawkę.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kvRgDPyjv7w[/youtube]
Szkoda, ponieważ Walk Again Project, w ramach którego odbył się ten nietypowy pokaz to jedna z najciekawszych tego typu inicjatyw. Oczywiście trzymamy kciuki za jego dalszy rozwój.

 

Podziel się tym wpisem z przyjaciółmi i znajomymi.