NeuroOn – polski startup z technologią biofeedback


No i w końcu dobra wiadomość 🙂 Jak podaje serwis BizTok, polski wynalazek NeuroOn podbija Kickstarter – w ciągu pierwszego dnia zebrano ponad 60 % kwoty potrzebnej na wdrożenie technologii. Zebrane pieniądze pozwolą na dalszą realizację projektu. Gratulacje. 

Maska NeuroOn

Co to jest NeuroOn – to w uproszczeniu maska do snu wykorzystująca technologię Biofeedback. Sensory umieszczone w masce NeuroOn badają fale mózgowe (EEG), napięcie mięśniowe (EMG) i ruch gałek ocznych (EOG) pomagają użytkownikowi w błyskawiczny sposób zmienić nasz sen z monocyklicznego na polifazowy.

 

Podczas snu monocyklicznego, żeby osiągnąć fazę REM (w której nasz mózg się regeneruje) potrzebujemy nawet 90 minut, w trakcie snu polifazowego osiągamy to niemal natychmiast. Dzięki temu odpoczynek ma być krótszy ale za to bardziej efektywny.

NeuroOn rozmieszczenie sensorów

Maska jest wyposażona w sensory i dzięki technologii Bluetooth, bezprzewodowo współpracuje z aplikacją mobilną (na razie wykorzystuje system Android), w urządzeniu mobilnym możemy monitorować nasz sen i poddać go analizie. Wykorzystanie technologii mobilnych pozwala na użycie maski praktycznie w każdym miejscu, w pracy, domu czy podróży. Czy w przyszłości nasz szef pozwoli nam na kilkuminutową drzemkę w pracy, żeby zregenerować swój umysł ?

NeuroOn firmy Intelclinic

Twórcą NeuroOn jest polski startup Interclinic, której szef Kamil Adamczyk powiedział TechCrunch: „Chcieliśmy stworzyć urządzenie, które pozwoli ludziom spać krócej ale za to bardziej efektywnie (…) Ludzie powinni je kupić, szczególnie kiedy pracują naprawdę ciężko i sypiają nieregularnie „

Prace nad urządzeniem NeuroOn, Interclinic rozpoczął w marcu 2013r. Po zdobyciu niezbędnych funduszy do uruchomienia projektu finalnego produktu możemy spodziewać się w przyszłym roku. Cena urządzenia ma wynieść 225 dol. Jeśli maska faktycznie pozwoli na szybką regenerację naszego mózgu w czasie snu, myślę, że warto zainwestować w to urządzenie.

Więcej informacji dotyczących pracy nad projektem znajdziecie na stronie firmy Interclinic.com

NeuroOn

Panowie, trzymam kciuki. Powodzenia, mam nadzieję, że dzięki NeuroOn w przyszłym roku będę miał więcej czasu na pracę i przyjemności ograniczając sen do minimum.

 

Podziel się tym wpisem z przyjaciółmi i znajomymi.